8 maja - Święto biliotek i bibliotekarzy

Szanowni  Bibliotekarze i Bibliotekarki, z okazji Waszego Święta przypadającego na dzień 8 maja wszystkim, którzy spełniają zaszczytną misję upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa, a w szczególności pracownikom placówek bibliotecznych Konina i powiatu konińskiego, składamy najserdeczniejsze życzenia sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, oraz radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dziękujemy za Waszą pracę, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, rozbudzenie ciekawości świata, zachęcanie do poszerzania wiedzy, rozwój wyobraźni, a przede wszystkim krzewienie miłości do książki.

Życzymy by  Wasze zaangażowanie i pasja, z jaką promujecie czytelnictwo przekładały się na rosnącą liczbę nowych czytelników.

Stanisław Bielik
Starosta Koniński