"Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma"

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie bito "Rekord dla Niepodległej". Dnia 9 listopada br., w towarzystwie 24 tysięcy szkół, pięknie śpiewano 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Elegancka i skupiona młodzież, wspaniałe dekoracje, przejęci goście i pracownicy szkoły wypełnili halę sportową ZSEU w Żychlinie. W języku polskim i łacińskim recytowano (aktorzy Kreski ) wiersze patriotyczne, również autorstwa uczniów. Śpiewano pieśni dawne i współczesne (chór Arietta).

Tańczono poloneza z właściwym mu dostojeństwem (hrabia Piotr Bronikowski i maturzyści - choreografia: historyk, pan Piotr Rosiak). Wygłoszono ciekawy wykład (profesor Marcin Wawrzyniak). Nagrodzono także młodzież biorącą udział w konkursach historycznych za wysokiej jakości prace.

Polska może być dumna z uczniów ZSEU im. Fryderyka Chopina. Z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody 100 Lat Niepodległości, co zostało podkreślone przez szacownego gościa - pana dyrektora konińskiej delegatury Kuratorium Oświaty - Arkadiusza Chmielewskiego oraz panią dyrektor Annę Matczak - Gaj.

Gdyby stary romantyk, poeta Wincenty Pol, był na sali (a może był?), powiedziałby Ojczyźnie : "Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma".
Obchody 100 Lat Niepodległości w ZSEU w Żychlinie