Uwaga! Obowiązują uchwały antysmogowe

Sejmik Województwa Wielkopolskiego w grudniu 2017 r. przyjął trzy tzw. uchwały antysmogowe dla Poznania, Kalisza i pozostałej części województwa wielkopolskiego. Uchwały te wprowadzają ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Ww. uchwały zakładają m.in. wprowadzenie od 1 maja 2018 r. zakazu stosowania najgorszej jakości paliw stałych np. bardzo drobnego miału lub węgla brunatnego czy flotokoncentratu. Ponadto wprowadzone zostały ograniczenia dla kotłów oraz tzw. miejscowych ogrzewaczy np. kominków i pieców.

Szczegółowe informacje pod linkiem: