Sukces Michała Brożyńskiego na XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej w Poznaniu

14 kwietnia, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się etap okręgowy XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Do testu pisemnego przystąpiło ponad 80 uczniów, a wśród nich Michał Brożyński i Dawid Greficz z klasy III b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.
Pierwszym etapem olimpiady była część pisemna polegająca na rozwiązaniu testu, który zawierał 50 pytań. W tej części olimpiady drugie miejsce zajął Michał Brożyński.
Do etapu ustnego zakwalifikowało się 12 najlepszych uczestników. Ostatecznie Michał Brożyński zajął miejsce trzecie i jest w gronie siedmiu laureatów, którzy w czerwcu będą reprezentować województwo wielkopolskie na etapie centralnym OWE.
Sukces jest tym większy, że w województwie, w etapie szkolnym XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wzięło udział blisko dwa tysiące uczniów z Wielkopolski, a w etapie wojewódzkim wystartowało 84 uczniów reprezentujących blisko 50 szkół ponadgimnazjalnych.