Świąteczny klimat w ZSEU w Żychlinie

Świąteczna atmosfera zawitała w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, a wszystko za sprawą XIII Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny.

Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji oraz folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, a także pobudzenie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej młodzieży.

Szkolny Konkurs na Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy odbył się już po raz trzynasty, ciesząc się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiły się aż 64 zespoły, które „na żywo”, w trakcie godziny, przygotowywały stroik według własnego pomysłu.

Jury, a zarazem organizatorki konkursu, w składzie: Joanna Gadomska, Elżbieta Goińska, Ewelina Jankowska, Urszula Kamińska, Monika Kieliszak, Agnieszka Rogalska, Ewa Wallis oraz Ewa Wilczewska, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były ciekawe i precyzyjnie dopracowane.

W wyniku oceny pierwsze miejsce zajęła Natalia Malczyk z klasy IV TŻ, drugie miejsce zdobyły Urszula Wróbel i Dagmara Kobojek z klasy IV TOR, a trzecie miejsce: Marta Lipkowska i Wiktoria Kornowicz z klasy IV TS. Z kolei, wyróżnienia otrzymali: Oliwia Szymczak i Mateusz Swaciński z klasy I LO, Katarzyna Kwiecińska i Martyna Szczepańska z klasy 3 LO, Marta Adamek i Aleksandra Maćkowiak z klasy I TOR oraz Rafał Konstanciak i Artur Kozłowski z klasy II TL.

Wszystkie stroiki wykonane w konkursie wystawione zostały na sprzedaż na „Kiermaszu Świątecznym” organizowanym w Bibliotece Szkolnej. Fundusze uzyskane ze sprzedaży stroików przeznaczone zostaną na rehabilitację Ani, uczennicy z ZSEU w Żychlinie.

Świąteczny klimat w ZSEU w Żychlinie