Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Sukcesy uczniów z Żychlina w finale branżowej Olimpiady we Wrocławiu

Sukcesem zakończył się udział Eriki Świętanowskiej z klasy II oraz Dominika Jezierskiego z klasy III  technikum żywienia i usług gastronomicznych na XLII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która odbyła się 7-8. 06. 2018 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych, w poszczególnych blokach.  Erika Świętanowska  brała udział w bloku technologia żywności, a Dominik Jezierski w bloku gastronomia. Oboje zakończyli etap okręgowy na II miejscu. Prof. dr hab. Józef Starczewski, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR podkreślał, że już samo zakwalifikowanie się do etapu centralnego, to ogromny sukces. - Żeby tu być, przeszliście długą drogę. Serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie zarówno wam, jak i waszym nauczycielom - mówił prof. Starczewski. Erika Zajęła 8 miejsce w Polsce i uzyskała tytuł laureata. Dominik wywalczył tytuł finalisty. Erika i Dominik zaprezentowali dużą wiedzę i umiejętności w swoich dziedzinach i pokazali, że w ZSEU kształcenie zawodowe jest na najwyższym ogólnopolskim poziomie. Do Olimpiady uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Elżbiety Sell, nauczycielki przedmiotów zawodowych. W finale centralnym, tak jak na każdym etapie, należało rozwiązać test składający się z 60 pytań oraz wykonać3 zadania praktyczne. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w części pisemnej. Tytuł laureata i finalisty jest również przepustką na upragniony kierunek studiów.  


Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting