Powiat wicemistrzem XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Powiatu Konińskiego podczas XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa, która odbyła się 17 czerwca 2018 r. w Żerkowie.

W rywalizacji brały udział drużyny z 17 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina, Stare Miasto, Krzymów, Kazimierz Biskupi, Rzgów i Wilczyn.

- Zawodniczki i zawodnicy naszego powiatu rywalizowali w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych zajmując I miejsca w takich dyscyplinach jak: strzały piłką nożną na bramkę,wędkowanie na sucho,rzuty przedmiotami do celu,rzut lotkami do tarcz, czy strzelanie z wiatrówki. Drugie miejsca zajmowaliśmy choćby w jeździectwie, piłce nożnej kobiet, czy podnoszeniu odważnika - informuje Karol Baranowski z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie.

Podsumowując punktację ze wszystkich kategorii powiat koniński zajął II miejsce w zdobywając 664,5 pkt. Zwycięskie miejsce zajął powiat ostrowski wynikiem tylko 2,5 pkt więcej, natomiast  III miejsce zajął powiat szamotulski.

Wszystkim reprezentantom Powiatu Konińskiego gratulujemy i dziękujemy!
Powiat wicemistrzem XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi