Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

"KOMUNALKA RZGÓW" podsumowała drugi rok działalności.

Podmiot wzmocnił swoją pozycję na rynku pracy, rozszerzył działalność, zwiększył zatrudnienie i wypracował zysk na poziomie 6,5 tysiąca złotych.
Spółdzielnia Socjalna „KOMUNALKA RZGÓW” powołana została do życia w 2016 r. z inicjatywy i w partnerstwie powiatu konińskiego oraz gminy Rzgów. Jest drugim podmiotem ekonomii społecznej w naszym powiecie, którego założycielami są dwie jednostki samorządu terytorialnego. Na czele jednoosobowego zarządu od początku stoi prezes Iwona Maciejewska.
Zgodnie z założeniami statutowymi, podstawowym profilem działania podmiotu są prace związane z gospodarką komunalną, a głównie odbiór odpadów od mieszkańców gminy Rzgów. Zakres działalności spółdzielni obejmuje również usługi porządkowe, utrzymanie terenów zielonych, usługi kurierskie, a nawet opiekę nad osobami starszymi i dziećmi.
W drugim roku działalności spółdzielnia rozszerzyła swoją działalność o usługi budowlane, pozyskała 72 tysiące złotych wsparcia finansowego i pomostowego, które przeznaczyła m.in. na zakup koparko-ładowarki, samochodu wywrotki z HDS-em oraz zagęszczarki, a także zwiększyła zatrudnienie z 8 do 11 osób.
Podjęliśmy szereg działań mających na celu zwiększenie naszej konkurencyjności na rynku pracy, dzięki temu zapewniliśmy sobie przychody w wysokości ponad 550 tysięcy złotych i wypracowaliśmy zysk na poziomie 6,5 tysiąca. – mówi prezes spółdzielni Iwona Maciejwska.
„KOMUNALKA RZGÓW” była też jedną z pierwszych spółdzielni, której zadanie wywozu odpadów komunalnych zlecone zostało przez zastosowanie „in-house”. Podmiot brał również  udział w zamówieniu publicznym, w których zastosowano klauzule społeczne.
Spółdzielnia nie tylko znalazła swoje miejsce na, niełatwym przecież, lokalnym rynku pracy ale cały czas konsekwentnie się rozwija. Osiągane przez nią wyniki oraz wysoka jakość świadczonych usług spotkały się z uznaniem środowiska ekonomii społecznej i przyznaniem jej Znaku Promocyjnego „Zakup Prospołeczny”- mówi Stanisław Bielik starosta koniński.
„KOMUNALKA RZGÓW” w grudniu ubiegłego roku dołączyła do grona 100 podmiotów ekonomii społecznej w kraju wyróżnionych przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi certyfikatem „Zakup Prospołeczny”. Przyznanie znaku jest potwierdzeniem usług i produktów o najwyższej jakości wykonanych w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego. Posługiwanie się certyfikatem ma na celu umocnienie rangi i wizerunku spółdzielni na rynku oraz w społeczeństwie.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting