Aktualności 2017

Znamy laureatów powiatowych eliminacji Konkursu "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Miłosz Kwaśniewski, Krzysztof Limiszewski i Wiktoria Drangowska zostali laureatami powiatowych eliminacji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

O zwycięstwo na szczeblu powiatowym i udział w etapie wojewódzkim konkursu rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu konińskiego.

- Młodzi artyści pokazali w swoich pracach różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby – mówi Paweł Figurski kierownik Biura Spraw Obronnych i przewodniczący jury konkursu – najwięcej z nich przedstawiało jednak akcje gaszenia pożarów i usuwania skutków wypadków – dodaje.

Spośród autorów 29 prac nadesłanych na konkurs, jury postanowiło nagrodzić: w najmłodszej kategorii wiekowej - Miłosza Kwaśniewskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie, w kategorii „klasy IV-VI” - Krzysztofa Limiszewskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu oraz w kategorii „gimnazja” - Wiktorię Drangowską z Gimnazjum w Grodźcu.

Z uwagi na wysoki poziom artystyczny prac komisja konkursowa postanowiła też przyznać trzy wyróżnienia dla: Agaty Roszak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie, Klary Matusiak ze Szkoły Podstawowej im. Marii  Dąbrowskiej w Grodźcu, oraz Faustyny Cieślak z Gimnazjum w Grodźcu.

Na zwycięzców i wyróżnionych czekały nagrody ufundowane przez Starostę Konińskiego. Wczoraj, w obecności nauczycieli i rodziców, wręczyli je w urzędzie starosta Stanisław Bielik oraz kpt. Sebastian Andrzejewski, naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Koninie.

Praca Miłosza Kwaśniewskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie
Praca Krzysztofa Limiszewskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu
Praca Wiktorii Drangowskiej z Gimnazjum w Grodźcu
Praca Agaty Roszak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie