Aktualności 2017

Żeglarze zainaugurowali sezon wodny

Żeglarze zrzeszeni przy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie sezon wodny zainaugurowali 28 maja 2017 r. regatami Otwarcia Sezonu Żeglarskiego '2017.

Na sprzyjające warunki do żeglowania po jeziorach powiatu konińskiego czekali  miłośnicy żeglarstwa, którzy w minioną sobotę, przy lekkim wietrze w blasku słońca, na przystani klubu KWB Konin w Koninie–Pątnowie zainaugurowali sezon żeglarski.

Do regat Otwarcia Sezonu 2017 zgłosiło się 19 załóg w 5 klasach, trzech turystycznych, open i optymist. Zainaugurował je komandor Klubu Żeglarskiego Tomasz Piasecki wraz z prezesem KnOZŻ Romanem Latanowiczem na czele. W poczcie sztandarowym wystąpili zaproszeni harcerze z kręgu funkcyjnych i zestępowych „OKO” z Hufca ZHP KONIN.

Bardzo miłym akcentem w tym dniu, była wizyta dzieci i opiekunów ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie. Niedawno dzieci ze stowarzyszenia miały okazję odwiedzić nasz klub i popływać z instruktorami oraz zapoznać się z żeglarstwem. Dzieciom wręczono drobne upominki i gadżety związane z naszym hobby a te w odwdzięczyły się własnoręcznie wykonanymi plakatami i rysunkami.

Wyniki regat:

KLASA OPTYMIST