Aktualności 2017

Zakończyli wakacje zwiedzając stolicę Wielkopolski

Trzydziestu jeden podopiecznych rodzin zastępczych z powiatu konińskiego wzięło udział w wycieczce do Poznania. Wyjazd pod hasłem „Edukacja też atrakcja" zorganizowany został z okazji zakończenia wakacji.

Dzieci w wieku od 7 do 17 lat spędziły cały dzień w stolicy Wielopolski na zwiedzaniu ciekawych miejsc i zabytków.
Wyprawa udała się znakomicie - mówi Dorota Kaźmierczak kierownik Zespołu ds. pieczy zastępczej w PCPR w Koninie – wszyscy, niezależnie od wieku, z dużym zainteresowaniem zwiedzali m.in. Bramę Poznania, Muzeum Sztuk Użytkowych, w tym Zamek Przemysława, czy Teatr Polski. Dużo radości i zabawy przyniosły im też zajęcia warsztatowe w Centrum Integracji Rodzinnych – dodaje kierownik.

Wartością dodaną wycieczki była integracja wszystkich jej uczestników. Wyjazd zaowocował nowymi przyjaźniami, wymianą doświadczeń i planami na kolejne spotkania.

Organizatorami wyjazdu do stolicy Wielkopolski były rodziny zastępcze i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. Zapewnienie tylu atrakcji oraz wrażeń było możliwe dzięki wsparciu przedsięwzięcia przez: Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Pomocy dla Uczniów w Poznaniu, Teatr Polski, Biuro Obsługi Klienta Bramy Poznania oraz Restauracji PIZZA A PEZZI w Poznaniu.