Aktualności 2017

Z XXXIV sesji Rady Powiatu Konińskiego

Za nami XXXIV sesja Rady Powiatu Konińskiego. Radni zdecydowali m.in. o dofinansowaniu jednostek OSP z terenu powiatu.

Porządek wczorajszej sesji liczył 18 punktów. Część sprawozdawczą obrad rozpoczął starosta koniński relacjonując pracę organu wykonawczego powiatu w okresie międzysesyjnym.

Stanisław Bielik poinformował o skutkach nawałnicy, która przeszła nad Wielkopolską w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Z przedstawionych informacji wynika, że strażacy najczęściej wyjeżdżali do naderwanych konarów oraz powalonych drzew, ale także pompowali wodę z zalanych piwnic. Uszkodzone zostały także dachy na kilkunastu budynkach. Następnie starosta poinformował radnych o zaawansowaniu prac prowadzonych na powiatowych drogach.

W kolejnej części posiedzenia rada zdecydowała m.in. o udzieleniu wsparcia finansowego gminom: Rzgów, Kazimierz Biskupi, Kramsk oraz Stare Miasto z przeznaczeniem dla jednostek OSP. Każda z przyznanych dotacji wyniosła 10.000,00 zł. Radni byli też jednomyślni w sprawie przystąpienia do realizacji projektu „Kopalnia kompetencji – rozwój edukacji gimnazjalnej na terenie K OSI”, którego głównym celem jest podniesienie praktycznej wiedzy i doświadczenia zawodowego uczniów oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli.

Obrady przyniosły także rozstrzygnięcia w sprawie zmian w uchwale dotyczącej określenia zadań i wysokości środków PFRON przeznaczonych na ich realizację. Rada dokonała również korekt w budżecie powiatu oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017 -2027.