Skocz do zawartości

Aktualności 2017

Aktualności

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Trwa XV edycja konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy organizowanego wspólnie z Ministerstwem Finansów. Zakończenie konkursu i rozdanie dyplomów zaplanowano na koniec czerwca br. w siedzibie BCC w Warszawie.
 
Jedną z najważniejszych grup podatników są przedsiębiorcy. To oni, organizując działalność gospodarczą, przyczyniają się do zasilania budżetu państwa: bezpośrednio z podatków wnoszonych przez firmę i pośrednio - z podatków płaconych przez pracowników tam zatrudnianych. Relacje między administracją skarbową a przedsiębiorcą powinny być przyjazne na tyle, na ile pozwala na to ich naturalne umiejscowienie w rzeczywistości gospodarczej i prawnej.
 
Obowiązkiem przedsiębiorców jest rzetelne wywiązywanie się z obowiązku podatkowego, obowiązkiem administracji skarbowej zaś powinna być sprawna obsługa przedsiębiorcy, ingerująca w sposób możliwie najmniej dotkliwy w jego działalność gospodarczą.
 
Termin przesyłania ankiet upływa 26 maja 2017 r.  Szczegółowe informacje na stronie BCC.
 
Ankieta
 
Ĺšródło: www.bcc.org.pl
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting