Aktualności 2017

Uczniowie ZSEU w Żychlinie włączyli się do akcji "Szlachetna Paczka"

„Szlachetna Paczka” przygotowana przez uczniów i nauczycieli ZSEU w Żychlinie dotarła do sztabu głównego akcji. Sprawiło to całej społeczności szkolnej wielką radość, że mogli zostać cząstką tej wielkiej, wspaniałej akcji. Komu pomagali w tym roku?  Pani Stefanii. 82-letniej samotnej, uśmiechniętej seniorce, która przez długie lata była nauczycielką nauczania początkowego, a z powodu licznych schorzeń (m.in. chore serce, żołądek, uszy, oczy, kręgosłup, kolana, nadciśnienie, miażdżyca) pani Stefania wymaga stałej opieki pracownika pomocy społecznej, który odwiedza ją każdego dnia.

Zgłoszone potrzeby pani Stefanii to przede wszystkim lodówka, duże ręczniki kąpielowe, ciepły koc, pościel, poduszka, środki czystości oraz produkty żywnościowe. Młodziez i nauczyciele z ZSEU  w Żychlinie stanęli na wysokości zadania i zebrali 875 zł, które przeznaczone zostały na zakup lodówki, chemii gospodarczej i artykułów spożywczych.

Uczniowie z klasy I LO, II LO, III LO, I TLS, II TRS, III TŻ, zdecydowali również, że sprawią pani Stefani prezenty i tak pojawiły się  souveniry od młodzieży, w  sumie uzbierało się  kilkanaście kartonów.

Szefowe szkolnej akcji Martyna Szczepańska i Katarzyna Kwiecińska dowiozły Szlachetną Paczkę od ZSEU w Żychlinie do centrum dowodzenia. ZSEU jest jednym z ponad dwudziestu tysięcy Darczyńców w Polsce. Te święta będą piękne i wyjątkowe dla Pani Stefanii.