Aktualności 2017

Sukces sompolińskich Mażoretek

Wielkim sukcesem dla Mażoretek z Sompolna zakończyły się VI mistrzostwa Polski środkowej w tańcu mażoretkowym. Zespół wywalczył I miejsce w kategorii seniorki baton formacja mażoretki klasyczne, II miejscem w kategorii juniorki mini formacje i III miejsce w kategorii seniorki mini formacja baton podczas VI mistrzostw Polski środkowej w tańcu mażoretkowym.

Podczas ostatniego weekendu w Poddębicach (woj. łódzkie) odbywały się mistrzostwa Polski środkowej w tańcu mażoretkowym. W turnieju brało udział około 600 osób. Mażoretki za udział w kategorii mażoretki klasyczne zajmując pierwsze miejsce, zagwarantowały sobie wyjazd na mistrzostwa Polski do Kędzierzyna Koźla, które odbędą się w dniach 19-21 maja 2017 r.

Mażoretki funkcjonują od 2 lat i jest to ich pierwszy zespołowy sukces. Grupa działa przy sompoleńskiej orkiestrze dętej, a jej instruktorem jest Michalina Trawińska.
Mażoretki z Sompolna