Aktualności 2017

Spotkanie w sprawie ptasiej grypy

Powiększające się ryzyko wystąpienia epidemii wysoce zjadliwej grypy ptaków było głównym tematem posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego Powiatowego Lekarza Weterynarii, które odbyło się w piątek 13 stycznia w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Koninie.

Ireneusz Szefliński – Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił kwestie dotyczące występowania już 30 ognisk wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI na terenie kraju, głównych źródeł zakażenia oraz zasad przeciwdziałania rozprzestrzeniania się choroby na resztę kraju.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu konińskiego, Urzędu Miejskiego w Koninie, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, zarządcy dróg w powiecie oraz pracownicy Biura Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Koninie.
Spotkanie w sprawie ptasiej grypy