Aktualności 2017

Rada Seniorów wybrała nowe władze

Członkowie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego, podczas tajnego głosowania zwołanego 17 marca 2017 r. w celu wyboru władz II kadencji, ponownie wybrali Halinę Rogowską na przewodniczącą Rady Seniorów Powiatu Konińskiego.

Zarząd Powiatu Konińskiego uchwałą nr 383/2017 z dnia 23 lutego 2017 r. powołał nowy skład Rady na lata 2017-2021. Zgodnie z regulaminem Radę tworzy 14 animatorów wyznaczonych przez wójtów i burmistrzów gmin powiatu konińskiego oraz dwóch przedstawicieli Rady Powiatu Konińskiego. Podczas spotkania Akty Powołania wręczył Władysław Kocaj, wicestarosta koniński.

Decyzją Rady przewodniczącą ponownie została Halina Rogowska (gm. Kramsk), wiceprzewodniczącym Ryszard Gajewski (gm. Ślesin), a sekretarzem Teresa Mazurek (gm. Wierzbinek). Ponadto Rada przyjęła wstępny plan działania na 2017 r. Kadencja Rady trwa 4 lata. Opiekę nad Radą Seniorów Powiatu Konińskiego z ramienia Starosty Konińskiego pełni Krzysztof Czajkowski, pełnomocnik ds. współpracy z  organizacjami pozarządowymi.