Aktualności 2017

Powiat pędzlem malowany

Wernisaż wystawy  autorskiej uczestników Pleneru Malarskiego w ŚlesinieSobotni wernisaż w Galerii „Łaźnia” w Koninie zainaugurował XVIII Plener Malarski Ślesin 2017. Wydarzenie wpisało się w tym roku w konińską odsłonę Nocy Muzeów.

Kilkadziesiąt prac dwunastu artystów biorących udział w tegorocznym plenerze można było zobaczyć w sobotę (20 maja 2017 r.) podczas wernisażu w Galerii „Łaźnia” w Koninie. Wśród obrazów, które powstały inspirowane m.in. krajobrazem powiatu konińskiego znalazła się również praca młodego artysty nie biorącego udziału w plenerze – Karola Drzewieckiego.

Otwarcia wernisażu dokonali komisarz pleneru – Danuta Drzewiecka oraz starosta koniński Stanisław Bielik, którzy jednocześnie podziękowali Halinie Wójcik za osiemnastoletnie zaangażowanie w organizację tych artystycznych i dobrą atmosferę podczas corocznych spotkań artystów.

Większość artystów w plenerach organizowanych przez Powiat Koniński bierze udział prawie od samego początku. W tym roku są też jednak debiutanci: po raz pierwszy biorą w nim udział Henryk Bzdok i Jacek Laskowski. Plener zakończy się 28 maja i do tego dnia w Galerii „Łaźnia”, w godzinach 11.00-18.00, można zobaczyć obrazy tegorocznych uczestników pleneru.
Wernisaż wystawy  autorskiej uczestników Pleneru Malarskiego w Ślesinie