Aktualności 2017

Powiat otrzymał dofinansowanie do usuwania azbestu

Powiat Koniński otrzymał dofinansowanie do likwidacji wyrobów azbestowych. Umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali 21 czerwca 2017 r. w Poznaniu starosta Stanisław Bielik, wicestarosta Władysław Kocaj  oraz skarbnik Radzisław Kozłowski.

Dokument zakłada, że samorząd powiatu konińskiego otrzyma na tegoroczną realizację programu usuwania azbestu dofinansowanie do kwoty 254.000 zł. Ostateczna wielkość przekazanej przez fundusz dotacji uzależniona będzie od zakresu rzeczowego realizowanego przedsięwzięcia. Pozostały koszt usługi konińskie starostwo pokryje z budżetu powiatu. Szacuje się, że za kontynuację programu w tym roku samorząd zapłaci łącznie 545.000 zł. Środki te pozwolą unieszkodliwić kolejne 1 600 ton odpadu azbestowego.

Zgodnie z przedmiotem zamówienia, zadanie to realizowane będzie do 3 listopada przez wyłonioną w przetargu firmę AM Trans Progres Sp. z o.o. z Poznania.

Logotyp WFOŚi GW       LogotypNFOŚiGW