Aktualności 2017

Powiat koniński podsumuje miniony rok w sporcie

Już niebawem poznamy nazwiska najbardziej zasłużonych dla powiatowego sportu w 2016 r. Najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze zostaną uhonorowani przez starostę Stanisława Bielika podczas podsumowania roku sportowego, które odbędzie się 29 marca o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

„Podsumowanie Roku Sportowego”, to cykliczne wydarzenie powiatu służące przypomnieniu wydarzeń sportowych realizowanych przez samorząd w minionym roku. To także święto powiatowego sportu łączące w sobie elementy podsumowania wyników osiągniętych przez mieszkańców w różnych dyscyplinach i na różnych szczeblach współzawodnictwa oraz wręczenia nagród osobom, które najbardziej przyczyniły się do tych sukcesów.

Podczas tegorocznych uroczystości w Żychlinie władze powiatu konińskiego uhonorują nagrodami finansowymi i rzeczowymi dziewiętnastu zawodników oraz sześciu trenerów. Będą również odznaczenia LZS oraz podziękowania dla klubów sportowych, szkół i gmin reprezentujących Powiat Koniński we Współzawodnictwie Sportowo - Turystycznym Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz imprezach organizowanych w ramach SZS Wielkopolska. Uczestnicy spotkania wysłuchają też wykładu mgr Joanny Tomczewskiej nt. „Jesteś tym co jesz.”