Aktualności 2017

Powiat Koniński na targach turystycznych w Warszawie

Już od dziś (16 marca 2017 r.) Powiat Koniński przy współpracy z Miastem Konin, Lokalną Organizacją Turystyczną MARINA oraz przedstawicielami branży turystycznej promuje wodne atrakcje naszego regionu podczas 29. edycji Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie.

W tym roku najszybsze skutery, największe jachty, luksusowe łodzie motorowe, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny można podziwiać w dniach 16–19 marca w Centrum MT Polska (ul. Marsa 56 c).

Marzec to dobry moment, aby przygotować się na nadchodzący sezon. Dlatego też na targach nie zabraknie oferty producentów sprzętu żeglarskiego, do uprawiania kajakarstwa czy windsurfingu. Swoje atrakcje zaprezentują także regiony turystyczne, które będą promować miejsca związane z aktywnym wypoczynkiem na lądzie, i na wodzie. A skoro regiony turystyczne, to w Warszawie nie może zabraknąć Wielkopolski i najważniejszego produktu czyli Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (62a, hala A) przy którym 17 i 18 marca będzie można wziąć udział w konkursach i wygrać dwuosobowy voucher pobytowy w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym GWAREK w Ślesinie oraz Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Hotel Wityng w Mikorzynie. Oba położone są na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski (w ciągu kanału Warta-Gopło). Do wygrania są również gadżety przygotowane z myślą o aktywnych turystycznie.

Zainteresowani naszym regionem znajdą również publikacje poświęcone turystyce aktywnej (pieszej, rowerowej) oraz materiały przygotowane przez ośrodki wypoczynkowe położone wzdłuż Wielkiej Pętli Wielkopolski – Kanału Warta-Gopło oraz inne podmioty z branży turystycznej działające w regionie konińskim.