Aktualności 2017

Pomoc na "Modernizacje gospodarstw rolnych"

Od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będą wnioski o dofinansowanie w ramach programu operacyjnego „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w obszarach rozwój produkcji bydła mięsnego, rozwój produkcji prosiąt oraz rozwój produkcji mleka krowiego.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy oraz formularze niektórych załączników do wniosku wraz z instrukcją wypełniania są udostępnione na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W przypadku operacji realizowanych w wymienionych powyżej obszarach, pomoc przyznaje się w formie refundacji części kosztów związanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem, oraz kosztów ogólnych.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do oddziału regionalnego ARiMR właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji. W jednym roku można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy dotyczący danego gospodarstwa.

Żródło: www.wodr.poznan.pl