Aktualności 2017

Odebrała stypendium z rąk premier Szydło

Kaja Kurlapska, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk premier Beaty Szydło. Uroczystość odbyła się 16 października 2017 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wręczenia stypendium najlepszym uczniom szkół średnich z całej Polski za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki. W zaszczytnym gronie 70 uzdolnionych uczniów, jako jedyna z powiatu konińskiego, znalazła się Kaja Kurlapska. Uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego ZSEU w Żychlinie, w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała najwyższą średnią ocen 5.92.

Po uroczystości młodzież zwiedziła gmach ministerstwa.