Aktualności 2017

Młodzi wiedzą o funduszach

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs Młodzi wiedzą o funduszach.

Głównym założeniem konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, jest zapoznanie uczniów z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu. Młodzież uczestnicząca w lekcjach dowie się czym jest ogólnopolska akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich, pozyska wiedzę o efektach wdrażania funduszy unijnych oraz wypełni uproszczony wniosek o dofinansowanie.

Nauczyciele przystępujący do konkursu muszą przeprowadzić do 12 maja 2017 r. lekcji europejskie, natomiast zadaniem uczniów jest przygotowanie 5-minutowego filmiku promującego Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w tym efekty wdrażania Wielkopolskiego Programu Regionalnego 2014-2020 i przesłanie go do 26 maja 2017 r.

Zwycięzcy, zarówno nauczyciele oraz uczniowie, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Dodatkowo nagrody otrzymają dwie szkoły – ta, której nauczyciel zostanie laureatem I miejsca oraz ta, której uczeń/uczniowie zajmą I miejsce.

Regulamin konkursu:

Regulamin VII edycji Konkursu pn. Młodzi wiedzą o funduszach (349.4 KB)

Załącznik nr 1 do Regulaminu uproszczony wniosek o dofinansowanie (513.5 KB)

Załącznik nr 2 do Regulaminu formularz zgłoszeniowy pracy konkursowej (489 KB)

Załącznik nr 3 do Regulaminu formularz zgłoszeniowy lekcji europejskiej (489.5 KB)

Załącznik nr 4 do Regulaminu formularz zgoda na udział w konkursie (517.5 KB)

Załącznik nr 5 do Regulaminu Raport z przeprowadzonej lekcji (518 KB)

Załącznik nr 6 do Regulaminu Kryteria oceny lekcji europejskich (309.8 KB)

Załącznik nr 7 do Regulaminu Kryteria oceny uproszczonych wniosków o dofinansowanie (311.3 KB)

Załącznik nr 8 do Regulaminu Przykładowy scenariusz lekcji europejskiej (543.5 KB)

Załącznik nr 9 do Regulaminu Wzór prezentacji (4.6 MB)

Załącznik nr 10 do Regulaminu Karta pracy ucznia (690.5 KB)