Aktualności 2017

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Zespół Tańca Ludowego UŚMIECH z Liśca WielkiegoStarostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie zapraszają  tańczącą młodzież i dzieci do udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taniec piękny, taniec zdrowy”. Wydarzenie artystyczne pod Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, odbędzie się 5 czerwca 2017 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Główną ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i instruktorów kochających taniec i muzykę. Wspólne spotkania służą pogłębianiu zainteresowań młodych ludzi wartościami kultury, w tym stanowiącego jeden z jej elementów tańca.

Chcąc więc kształtować zainteresowanie tańcem, zapraszamy grupy taneczne działające w gminach i powiatach województwa wielkopolskiego do udziału w naszym Przeglądzie Tanecznym.

Zespoły, zaprezentują się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu będzie to taniec nowoczesny oraz taniec i piosenka, a także taniec ludowy.

Przedział wiekowy uczestników to od 7 do 19 lat. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów.

Zainteresowanych udziałem w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, prosimy o kontakt z Danutą Plucińską, pracownikiem Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel. +48/63 240 32 78 lub kultura@powiat.konin.pl. Zgłoszenia do Przeglądu przyjmuje Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie do 22 maja 2017 roku.

PROGRAM PRZEGLĄDU TANECZNEGO:

9:00 – 10:00 / rejestracja i odprawa opiekunów zespołów /Centrum Kultury w Kleczewie, /kolejność prezentacji poszczególnych formacji  tanecznych ustala Organizator/
10:15 / spotkanie na Rynku przy Urzędzie Gminy i ustawienie korowodu
10:30 / przemarsz korowodu tanecznego do centrum Kultury
11:00 / rozpoczęcie Przeglądu – prezentacje artystyczne zespołów tanecznych / w trakcie posiłek dla uczestników Przeglądu / w czasie przerwy technicznej / obrady Jury / część artystyczna
14:30 / zakończenie, wręczenie nagród

Regulamin Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych