Aktualności 2017

Koncert Chungnam Korean Traditional Music Orchestra

Chungnam Korean Traditional Music Orchestra Chungnam Korean Traditional Music Orchestra kultywująca koreańskie tradycje muzyczne inspirowane emocji mieszkańców Regionu Chungcheongnam-do wystąpi przed konińską publicznością 25 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury I Sztuki w Koninie.

Od czasu pierwszego koncertu w marcu 1991 r. orkiestra zagrała około 1600 koncertów i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr tradycyjnych w Korei Południowej. Wniosła istotny wkład w zachowanie dziedzictwa tradycyjnej muzyki koreańskiej, budowę regionalnej tożsamości mieszkańców Chungcheongnam-do oraz promowanie różnorodności lokalnych kultur.

Piękno i melodyjność dawnej koreańskiej muzyki orkiestra rozpowszechniała na całym świecie podczas zagranicznych koncertów. W każdym miejscu otrzymały one wysokie recenzje i przyczyniły się do promocji koreańskiej sztuki tradycyjnej.

Pełen skład orkiestry liczy 52 osoby (w Wielkopolsce wystąpi skład 25-osobowy). Muzycy używają następujących tradycyjnych instrumentów: Daegeum (duży flet bambusowy), Sogeum (mały flet bambusowy), Piri (cylindryczny obój), Haegeum, Gayageum, Ajaeng (instrumenty strunowe podobne do cytry), a także instrumentów perkusyjnych. Wszyscy muzycy są absolwentami najlepszych koreańskich akademii muzycznych.

Członkowie orkiestry jako wolontariusze promują tradycyjną muzykę koreańską w lokalnych społecznościach poprzez koncerty w mniejszych miejscowościach. Prowadzą również zajęcia muzyczne dla uczniów.

Ĺšródło: ckis.konin.pl