Skocz do zawartości

Aktualności 2017

Aktualności

Drzwi Otwarte WUP w Poznaniu

Choć Wielkopolska ma najniższy w kraju odsetek bezrobotnych i od ubiegłego roku ich liczba zmalała o blisko 19 tys., nie oznacza to, że nie można już nikomu pomóc. W rejestrach powiatowych urzędów pracy na koniec kwietnia 2017 r. pozostawało nadal 72.370 osób bez zatrudnienia. Dla nich i dla osób poszukujących pracy oraz zainteresowanych programami unijnymi Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu organizuje (w sobotę) 20 maja 2017 r. Drzwi Otwarte.
 
Oprócz siedziby w Poznaniu także oddziały zamiejscowe WUP w Koninie, Kaliszu, Lesznie i Pile przygotowują specjalną ofertę dla odwiedzających. Przez kilka godzin czynne będą też powiatowe urzędy pracy w Grodzisku Wielkopolskim, Koninie, Słupcy, Lesznie, Obornikach, Śremie, Turku i Wolsztynie.
 
W WUP w Poznaniu będzie można skorzystać z konsultacji doradców zawodowych w zakresie: dokumentów aplikacyjnych, CV i listu motywacyjnego; rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami; sposobu poszukiwania pracy i planowania ścieżki kariery zawodowej. Zainteresowani uzyskają też informacje o zagranicznych ofertach pracy EURES, jakie posiada urząd; możliwościach transferu zasiłku dla bezrobotnych w ramach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także o warunkach życia i pracy w tych krajach; dokumentach PDU1/PDU2; sytuacji na wielkopolskim rynku pracy; otrzymają również porady nt. możliwości wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
W Poznaniu swoją wiedzą z przybyłymi podzielą się przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Może ona być przydatna dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.
 
W oddziale zamiejscowym w Kaliszu m.in. doradcy zawodowi udzielać będą porad indywidualnych, informować będą o ofercie edukacyjnej oraz ofertach pracy krajowych i zagranicznych, odbędą się zajęcia z autoprezentacji. Swoje stoiska przygotują PUP-y w Kaliszu i Pleszewie oraz OHP w Kaliszu.
 
W oddziale WUP w Koninie będzie można m.in. uzyskać pomoc w określeniu preferencji i predyspozycji zawodowych, możliwości kształcenia i przekwalifikowania, metod aktywnego poszukiwania pracy.
 
W oddziale WUP w Lesznie m.in. odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych określeniem kompetencji zawodowych, udzielane będą informacje nt. ofert pracy za granicą, możliwości otwarcia działalności gospodarczej. Można będzie skorzystać ze zbiorów informacji zawodowych, obejrzeć filmy edukacyjne i zawodoznawcze.
 
W pilskim oddziale WUP, oprócz pracowników urzędu, porad udzielać będą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy OHP oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Doradcy zawodowi udzielać będą porad indywidualnych osobom mającym problemy z odnalezieniem się na rynku pracy.
 
Zainteresowanych zapraszamy w sobotę, 20 maja 2017 roku, w godz. 10.30-12.30, do siedziby WUP w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 oraz oddziałów zamiejscowych WUP w: Kaliszu, ul. Serbinowska 5; Koninie, ul. Zakładowa 4; Lesznie, ul. Śniadeckich 5 oraz Pile, al. Niepodległości 24. Zapraszamy też do wymienionych wyżej powiatowych urzędów pracy.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting