Skocz do zawartości

Aktualności 2017

Aktualności

"Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy ogłasza 7. Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.
 
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych postaw i zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym, a także przestrzeganie przed powierzaniem dzieciom poniżej 16 roku życia obowiązków zagrażających ich życiu.
 
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej formatu A3 w dowolnej technice, tematycznie nawiązującej do: substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej. Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym.
 
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej
II grupa – klasy IV-VI szkoły podstawowej
Etap wojewódzki poprzedzony zostanie eliminacjami regionalnymi.
 
Wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji konkursu prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w konkursie. Termin nadsyłania prac konkursowych do Oddziałów Regionalnych KRUS upływa 10 kwietnia 2017 r.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej KRUS oraz w Oddziałach Regionalnych i Placówkach Terenowych KRUS.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting