Aktualności 2017

Andżelika Gronostaj laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Andżelika Gronostaj laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychAndżelika Gronostaj, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie zajęła 7 miejsce w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Sukcesem dla Andżeliki Gronostaj, uczennicy klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSEU w Żychlinie zakończyła się XLI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Laureatka wykazała się wysoką wiedzą i umiejętnościami w bloku tematycznym gastronomia.

To już trzeci rok, kiedy uczniowie z ZSEU w Żychlinie są laureatami Olimpiady w bloku gastronomicznym. Andżelika Gronostaj pokonała ponad 200 uczestników z całej Polski, a zajmując zaszczytne 7 miejsce otrzymała tytuł laureata – informuje Elżbieta Sell, nauczycielka przedmiotów zawodowych ZSE-U w Żychlinie. – W 11 blokach tematycznych w finale Olimpiady startowało w tym roku 238 uczniów. Andżelika aby wystąpić w etapie centralnym wygrała eliminacje szkolne, następnie zajęła III miejsce w etapie okręgowym i w finale rywalizowała z 35 uczestnikami. Wykazała się bogatą wiedzą i dużymi umiejętnościami, które zdobyła w szkole. Sukces Andżeliki potwierdza, że uczniowie ZSEU w Żychlinie są bardzo dobrze przygotowywani do zawodu i śmiało mogą rywalizować z rówieśnikami całej Polski. Uzyskany tytuł laureata na Olimpiadzie zwalnia Andżelikę z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz daje indeks na studia i satysfakcję z rywalizacji. Uczestnicy na konkursie, na każdym etapie, musieli rozwiązać test składający się z 60 pytań oraz wykonać trzy zadania praktyczne. Blok gastronomia obejmuje tematykę z technologii gastronomicznej, zasad żywienia człowieka i obsługę gościa – dodaje nauczycielka.

Tegoroczny finał Olimpiady odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach. Nagrody laureatom oraz uczestnikom wręczono w kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Andżelika Gronostaj laureatką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych