Aktualności 2017

"Ambasador Szkolnej Wynalazczości"

Urząd Patentowy, Polska Akademia Dzieci oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT zapraszają do wzięcia udziału w IV edycji konkursu dla małych wynalazców  i konstruktorów pt. „Ambasador Szkolnej Wynalazczości”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W konkursie mogą brać udział dzieci do 13 roku życia. Jury konkursu wybierze laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 7 – 10 lat oraz 11 – 13 lat. Do konkursu można zgłaszać projekty w następujących kategoriach:
  • wynalazki lub inne rozwiązania techniczne,
  • gry planszowe lub komputerowe.
Z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze po 8 projektów (2 wynalazki, 2 rozwiązania techniczne, 2 gry planszowe i 2 gry komputerowe) w każdej z kategorii wiekowych, które zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu. Spośród autorów tych prac konkursowych zostaną wybrani laureaci – Szkolni Ambasadorzy Wynalazczości 2017. Na zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe.

Zachęcamy dyrekcje szkół podstawowych, opiekunów i nauczycieli do wspierania dzieci podczas prac nad projektami konkursowymi. Wszystkie placówki, które zgłoszą projekty uczniów do konkursu i zostaną zakwalifikowane do II etapu, dostaną Dyplomy Ambasad Szkolnych Wynalazców.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w siedzibie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie, Pl. Defilad 1 (budynek Pałacu Kultury i Nauki).

Projekty konkursowe należy nadsyłać na adres:
Urząd Patentowy RP
Al. Niepodległości 188/192
z dopiskiem:
Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2017
Prace należy przesłać do 8 maja 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.uprp.pl
Zachęcamy do udziału!
Ĺšródło: www.uprp.pl