Jubileuszowa "Konińska Masa Rowerzystów"

10. „Konińska Masa Rowerzystów”– czyli Konin bez samochodu 2017 wystartuje z Placu Wolności w Koninie 23 września 2017 r. o godz. 14.00. Rajd rowerowy organizowany jest z okazji obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

„Konińska Masa Rowerzystów” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem cyklistów z miasta i powiatu konińskiego. Rowerzyści, już po raz 10. będą propagować zdrowy styl życia. Swoją aktywnością chcą zainteresować włodarzy działaniami wpływającymi na poprawę środowiska naturalnego, a także na istotę powstawania ścieżek rowerowych w przestrzeni miasta i powiatu, co w znacznej mierze będzie skutkować bezpieczeństwu rowerzystów.

Niewymagająca z uwagi na asfaltową nawierzchnię trasa rajdu, przebiegać będzie ulicami Konina.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora – WORD w Koninie.