Skocz do zawartości

Styczeń

Aktualności

"Olimpiada Wiedzy o biznesie i innowacjach"

Jeśli zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, marketingu i innowacyjności nie są ci obce, to sprawdź swoją wiedzę uczestnicząc w „Olimpiadzie Wiedzy o biznesie i innowacjach”. Projekt realizuje Instytut Nowych Technologii w Łodzi.
 
Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Głównym jej założeniem jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Udział młodzieży w Olimpiadzie, ma im pomóc w wyborze życiowych dróg i przygotować ich do przyszłości w której będą budować innowacyjną gospodarkę. W założeniu konkurs ma mieć orientację biznesową oraz praktyczną. Ma za zadanie popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat biznesu i zarządzania oraz promowanie postawy przedsiębiorczości z uwzględnieniem rozwoju wiedzy, kompetencji osób zarządzających firmami.
 
Olimpiada jest realizowana w okresie: grudzień 2016 – kwiecień 2017 roku. Składa się z trzech etapów:
  • Pierwszy i drugi etap to test wiedzy, który odbywa się online poprzez platformę internetową (przewidujemy udział min. 5 tys. uczniów na I etapie),
  • trzecim etapie konkursu finaliści będą mieli za zadanie rozwiązać case’y biznesowe w zespołach (do tego etapu przechodzi 40 uczniów).
 
Zakres tematyczny obejmuje m.in. wiedzę z zakresu dotyczącego:
  • pojęć związanych z przedsiębiorczością,
  • zarządzania firmą, marketingu,
  • zarządzania ludźmi,
  • tworzenia innowacji rozwiązań.
 
Podczas Gali Ogólnopolskiej w Łodzi w kwietniu 2017 r. zostaną nagrodzone najlepsze prace oraz wręczone nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Przewidujemy udział ponad 100 osób w tej uroczystości, będą to m.in. uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele władz, uczelni, liderzy opinii społecznej i eksperci z dziedziny przedsiębiorczości.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Instytutu Nowych Technologii.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting