10. Samorządowe Kolędowanie

W piękną mroźną niedzielę 8 stycznia 2017 roku w Sompolnie odbyło się Samorządowe Kolędowanie.

To był już dziesiąty jubileuszowy koncert kolęd w którym brali udział samorządowcy z powiatu konińskiego oraz gminy Babiak w powiecie kolskim Od 2007 roku samorządowcy z regionu konińskiego i kolskiego spotykają się w różnych gminach, aby wspólnie śpiewać polskie kolędy. Kolędowanie nie polega na rywalizacji i zdobywaniu miejsc w rankingach, ale na wspólnym śpiewie w gronie samorządowców.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaśpiewali samorządowcy z Kramska, Ślesina, Skulska, Wierzbinka, Krzymowa, Babiaka oraz Sompolna. Swój zespół wystawiło także Starostwo Powiatowe w Koninie. Samorządowcy Starostwa Powiatowego w osobach: Waldemar Marciniak, Andrzej Kłosowski, Maciej Kwiryng Radni Powiatu Konińskiego, Elżbieta Sroczyńska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, Witold Nowak Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie oraz Julia Stasińska, Bogusława Wojtasiak-Sztuba, Wiktor Targoński, Elżbieta Sowińska i Danuta Plucińska pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie.

Samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Koninie śpiewali i grali bez nagłośnienia, a o to, żeby wszystko brzmiało czysto zadbał dyrygent Zbigniew Osajda oraz akompaniujący muzycy - Waldemar Matuszak i Natalia Osajda.

Do kolędowania w 2018 roku zaprosił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, a 2019 zarezerwował już Tadeusz Jankowski, wójt Krzymowa, który stwierdził, że dobrze by było, żeby samorządowe kolędowanie w końcu przeniosło się na lewą stronę Warty.
10. Samorządowe Kolędowanie w Sompolnie