Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

Wtorki z JPK_VAT – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Nie wiesz co to JPK_VAT? Przyjdź do konińskiego Urzędu Skarbowego, a dowiesz się więcej.

Urząd Skarbowy w Koninie, zaprasza mikroprzedsiębiorców do udziału w szkoleniach, podczas uzyskają pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. W każdy wtorek listopada o godz. 13:00 w Urzędzie Skarbowym w Koninie w sali szkoleniowej nr 107A będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu. W mieście Konin i w powiecie konińskim dotyczy to ponad 6300 przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Skarbowego w Koninie.

Czym jest JJPK_VAT? To zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.

Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni). Więcej na
www.jpk.mf.gov.pl

Wtorki z JPK_VAT – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting