Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

Nie nowotworom u dzieci

Starosta Koniński i Burmistrz Rychwała zapraszają na bezpłatne badania USG prowadzone w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”.
 
Organizatorem profilaktycznych badań ultrasonograficznych dla dzieci jest Fundacja Ronalda McDonalda. Misją organizacji pożytku publicznego jest inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć pomagających najmłodszym żyć w zdrowiu i pomyślności. Jej działalność koncentruje się na programach medycznych, wyrównujących ich szanse zdrowotne i edukacyjne. Jedną z prowadzonych przez fundację akcji jest „Nie nowotworom dla dzieci”. Jej celem jest przebadanie jak największej ilości najmłodszych i dotarcie do jak największej ilości rodziców, by poprzez właściwą edukację zwrócić ich uwagę na niepokojące zachowania i objawy oraz udzielić wskazówek gdzie szukać pomocy.
 
Fundacja Ronalda McDonalda realizuje ten program w Polsce od 2005 r.
 
23 października 2017 r. akcja obejmie też dzieci z powiatu konińskiego. Lekarze przyjmować będą małych pacjentów - w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia - na pokładzie specjalistycznego ambulansu medycznego zaparkowanego przy hali widowiskowo-sportowej w Rychwale. Badania prowadzone będą w godz. 9.00 - 17.00. Obejmą one kompleksową ocenę stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Po ich zakończeniu rodzice otrzymają wynik oraz - w razie potrzeby - porady lekarskie związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki.
 
Badanie USG jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Czas potrzebny na jego wykonanie to około 15 minut.
 
Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w badaniach wymaga wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia będą przyjmowane w Urzędzie Gminy i Miasta Rychwał do 19 października br. w pokoju nr 2 lub telefonicznie – pod nr. (63) 248 10 01 wew. 19. O zakwalifikowaniu do badania decyduje kolejność zgłoszeń.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting