Weronika Kmieć laureatką finału XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Laureaci finału XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy KonsumenckiejWeronika Kmieć, Damian Czerbachowski i Krzysztof Dembowski, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, reprezentować będą powiat koniński w Finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

Do tegorocznej edycji Olimpiady zakwalifikowało się 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Młodzież rozwiązywała test zawierający 40 zróżnicowanych pod względem zakresu jak i stopnia trudności pytań. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi gwarantowała dobra znajomość między innymi ustaw o: prawach konsumenta, szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, usługach turystycznych, ochronie konkurencji i konsumentów, przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, czy też kredycie konsumenckim.

Laureatami zostali:
  1. Weronika Kmieć,
  2. Damian Czerbachowski,
  3. Krzysztof Dembowski,
  4. Andżelika Ziółkowska,
  5. Jakub Łukasiewicz,
  6. Oliwia Szymczak.

Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej jest jedyną tego rodzaju inicjatywą w skali kraju. Tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa mają możliwość rywalizowania na polu przepisów konsumenckich. Jest to doskonałe narzędzie edukacyjne propagujące wiedzę na temat mechanizmów rynkowych. Nie do przecenienia jest wkład nauczycieli, którzy z tym samym zapałem i determinacją od wielu lat kształcą kolejne pokolenia młodych, świadomych konsumentów. Kolejny sprawdzian ze znajomości aktów prawa konsumenckiego dla laureatów trzech pierwszych miejsc odbędzie się 5 kwietnia w Poznaniu – informuje Bernadeta Szmytka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koninie.

Najlepsza szóstka etapu powiatowego Olimpiady otrzymała dyplomy oraz ufundowane przez Starostę Konińskiego cenne nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali drobne upominki promujące powiat.

Honorowy patronat nad powiatowym finałem XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej objął Starosta Koniński, a nad jego przebiegiem czuwała komisja pod przewodnictwem Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Koninie.