Powiat Koniński zdobył III miejsca na Spartakiadzie Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła III miejsce w kolejnej edycji Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która odbyła się 5 marca 2017 r. w Przygodzicach.

W rywalizacji brały udział drużyny z 17 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat Koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Rychwał, Kleczew, Golina, Wilczyn i Stare Miasto. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze 17,5 kg i konkursie wiedzy o LZS.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński wywalczył III miejsce podczas Spartakiady Wojewódzkiej zdobywając 210 pkt. Pierwsze miejsce wywalczył powiat wągrowiecki (214 pkt.), natomiast drugie miejsce powiat ostrowski (212,5 pkt).

Puchar Europosła Andrzeja Grzyba za zajęcie III miejsca w XIX Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego odebrali zawodnicy reprezentujący Powiat Koniński.
Podnoszenie ciężarka
Przeciąganie liny