Powiat koniński zakończył kwalifikację wojskową

Do stawiennictwa przed Powiatową Komisję Lekarską Nr 1 w Koninie w bieżącym roku wezwano 832 mężczyzn rocznika podstawowego (ur. 1998 r.), 43 z roczników  starszych i 23 kobiety.

Komisja przebadała 816 mężczyzn z rocznika podstawowego, 8 z roczników starszych i 23 kobiety. Stawiennictwo osób z rocznika podstawowego wyniosło ponad 98 %, rocznika starszego 19% a w przypadku kobiet 100%.

W grupie osób wezwanych do kwalifikacji wojskowej z rocznika podstawowego 750 osób (92 %) uznano za zdolnych do odbywania służby wojskowej z kategorią A, za niezdolnych w czasie pokoju 47 osób (6%) z kategorią D, oraz całkowicie niezdolnych  19 osób (2 %) z kategorią E. Z roczników starszych 7 (88 %) mężczyzn otrzymało kategorię A, a 1 (12%) kategorię D. Wśród 23 kobiet stawających przed Powiatową Komisją Lekarska Nr 1 w Koninie, 21 osób (91 %) otrzymało kategorię A, a 2 (9 %) kategorię D.

Z osób, które nie stawiły się przed Komisją, zdecydowana większość mieszka lub pracuje poza granicami kraju.

Komisja lekarska poza wywiadem i badaniem uwzględniała dokumentację medyczną przedstawioną przez osoby badane, a w razie podejrzenia choroby lub ułomności w przypadkach wątpliwych kierowała kwalifikowanych na dodatkowe badania specjalistyczne. W bieżącym roku na badania dodatkowe skierowano 36 osób. W 34 przypadkach było to skierowanie do okulisty, natomiast jedno do poradni psychiatrycznej.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa podobnie jak poprzednie, przebiegła w spokojnej atmosferze. Nie stwierdzono przypadków zakłócania porządku przez osoby oczekujące na badanie, duża w tym zasługa opiekuna zajmującego się  osobami przystępującymi do kwalifikacji.