Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Żeglarze zainaugurowali sezon wodny

Żeglarze zrzeszeni przy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie sezon wodny zainaugurowali 28 maja 2017 r. regatami Otwarcia Sezonu Żeglarskiego '2017.
 
Na sprzyjające warunki do żeglowania po jeziorach powiatu konińskiego czekali  miłośnicy żeglarstwa, którzy w minioną sobotę, przy lekkim wietrze w blasku słońca, na przystani klubu KWB Konin w Koninie–Pątnowie zainaugurowali sezon żeglarski.
 
Do regat Otwarcia Sezonu 2017 zgłosiło się 19 załóg w 5 klasach, trzech turystycznych, open i optymist. Zainaugurował je komandor Klubu Żeglarskiego Tomasz Piasecki wraz z prezesem KnOZŻ Romanem Latanowiczem na czele. W poczcie sztandarowym wystąpili zaproszeni harcerze z kręgu funkcyjnych i zestępowych „OKO” z Hufca ZHP KONIN.
 
Bardzo miłym akcentem w tym dniu, była wizyta dzieci i opiekunów ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie. Niedawno dzieci ze stowarzyszenia miały okazję odwiedzić nasz klub i popływać z instruktorami oraz zapoznać się z żeglarstwem. Dzieciom wręczono drobne upominki i gadżety związane z naszym hobby a te w odwdzięczyły się własnoręcznie wykonanymi plakatami i rysunkami.
 
 
Wyniki regat:
 
KLASA OPTYMIST
1. Weronika Degórska - UKS DELFIN
2. Jagoda Piątek - UKS DELFIN
3. Kacper Jakubowski - UKS DELFIN
 
TURYSTYCZNA I
1. Andrzej Kuberski - KZKWB
2. Dariusz Wilczewski - KZKWB
 
TURYSTYCZNA II
1. Grzegorz Zimny - KZKWB
2. Rafał Wrzesiński - KZKWB
3. Jacek Olejniczak - KŻ BRYZA
 
TURYSTYCZNA III
1. Paweł Czajkowski
2. Dawid Czajkowski
3. Grażyna Wróblewska - KZKWB
 
KLASA OPEN
1. Paweł Jakubowski - UKS DELFIN
2. Andrzej Płuciennik - OLD BOAT KEYA Ślesin
Żeglarze zainaugurowali sezon wodny
Żeglarze zainaugurowali sezon wodny
Żeglarze zainaugurowali sezon wodny
Żeglarze zainaugurowali sezon wodny
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting