Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Trwa XV edycja konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy organizowanego wspólnie z Ministerstwem Finansów. Zakończenie konkursu i rozdanie dyplomów zaplanowano na koniec czerwca br. w siedzibie BCC w Warszawie.

Jedną z najważniejszych grup podatników są przedsiębiorcy. To oni, organizując działalność gospodarczą, przyczyniają się do zasilania budżetu państwa: bezpośrednio z podatków wnoszonych przez firmę i pośrednio - z podatków płaconych przez pracowników tam zatrudnianych. Relacje między administracją skarbową a przedsiębiorcą powinny być przyjazne na tyle, na ile pozwala na to ich naturalne umiejscowienie w rzeczywistości gospodarczej i prawnej.

Obowiązkiem przedsiębiorców jest rzetelne wywiązywanie się z obowiązku podatkowego, obowiązkiem administracji skarbowej zaś powinna być sprawna obsługa przedsiębiorcy, ingerująca w sposób możliwie najmniej dotkliwy w jego działalność gospodarczą.

Termin przesyłania ankiet upływa 26 maja 2017 r.  Szczegółowe informacje na stronie BCC.

Ĺšródło: www.bcc.org.pl