Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Rodziny zastępcze z powiatu będą świętować w Kazimierzu Biskupim

Pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Miłością i opieką otaczają dzieci, których z różnych powodów nie mogą wychowywać biologiczni rodzice. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego obchodzić będą swoje święto 8 czerwca 2017 r.
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego świętowany jest w Polsce 30 maja. W powiecie konińskim, to ważny dzień dla ponad 100 rodzin oraz prawie 180 objętych pieczą dzieci.
 
Z myślą o nich, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przygotowało z tej okazji szereg atrakcji. Wspólne świętowanie zaplanowano na 8 czerwca w Kazimierzu Biskupim. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego spotkają się w tym dniu o godz. 10.00 w kazimierskim Amfiteatrze, gdzie czas umilą im występy lokalnych artystów, pokazy OSP oraz wykład poświęcony ciekawostkom historycznym Kazimierza Biskupiego.
 
Godzinę później (o 11.10) w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny wezmą udział w rodzinnej modlitwie, a od 11.30 do 13.00 będą się bawić na przyklasztornym placu podczas festynu rekreacyjno-sportowego. Wszyscy uczestnicy imprezy ugoszczeni zostaną kiełbaską z grilla, słodkościami oraz napojami.

Dni Rodzicielstwa Zastępczego przybliżają opinii publicznej tę wspaniałą ideę oraz niezwykłych ludzi, którzy znaleźli w swoich sercach i domach miejsce dla dzieci pozbawionych możliwości dorastania w rodzinach biologicznych – mówi  Elżbieta Sroczyńska dyrektor PCPR w Koninie – święto to jest też doskonałą okazją do integracji rodzin zastępczych oraz wzmocnienia ich pozycji w środowisku lokalnym.

W organizacji II Dni Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wspierają Urząd Gminy Kazimierz Biskupi oraz klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny.
 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting