Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Z XXVI sesji Rady Powiatu Konińskiego

Rada Powiatu Konińskiego obradowała po raz pierwszy w tym roku 6 lutego. Rajcy podjęli 3 uchwały oraz przyjęli 2 sprawozdania.
 
Na początku pierwszego w tym roku posiedzenia starosta Stanisław Bielik omówił ostatnie wydarzenia z życia powiatu, a także poinformował o planowanych pracach na drogach powiatowych.
 
W dalszej części obrad rada przyjęła 2 sprawozdania: z ubiegłorocznej działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Koniński. Radni podjęli też uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie powiatu konińskiego.
 
Ostatnie rozstrzygnięcia, jakie zapadły na XXVI sesji dotyczyły spraw finansowych i polegały na dokonaniu koniecznych zmian w budżecie powiatu oraz w wieloletniej prognozie finansowej.
 
Wiele emocji wywołało także wystąpienie Wójta Gminy Stare Miasto – Ryszarda Nawrockiego, który zaapelował do radnych, aby odnieśli się do propozycji Prezydenta Miasta Konina dotyczącej zmiany granic w gminie Stare Miasto. Sprawa ta ma powrócić na kolejnej sesji.
 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting