Ogólnopolski Konkurs Floriany

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz z miesięcznikiem „Strażak” zachęcają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Floriany na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

Głównym przesłaniem konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk i przeciwdziałania wykluczeniu.

Konkurs adresowany jest głównie do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z samorządami, lokalnymi środowiskami, organizacjami, instytucjami oraz pracodawcami i przedsiębiorcami realizują rozmaite przedsięwzięcia oraz projekty służące mieszkańcom na terenie ich działania.

Nagradzane będą projekty i inicjatywy w 12 kategoriach:
  • infrastruktura,
  • bezpieczeństwo,
  • środowisko i ekologia,
  • estetyka przestrzeni publicznej,
  • edukacja,
  • sport, rekreacja i turystyka,
  • kultura, tradycja,
  • aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń,
  • integracja społeczna,
  • innowacje oraz integracja cyfrowa – zwiększanie dostępności do Internetu,
  • współpraca zagraniczna,
  • najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, szkolenia, panele dyskusyjne i konferencje.

Zgłoszenia na konkurs przyjmowane będą do 28 lutego tego roku. Szczegółowy informacje dostępne są na stronie internetowej Organizatora.

Ĺšródło: www.floriany.zosprp.pl