"Za kółkiem" nie mają sobie równych

Zwycięska załoga,w składzie Paweł Figurski i Karol BaranowskiPaweł Figurski oraz Karol Baranowski zajęli I miejsce w XI Rajdzie Nawigacyjnym Samorządowców. Team z konińskiego starostwa wygrał po raz drugi z rzędu i po raz piąty w całej historii imprezy.

XI Rajd Nawigacyjny Samorządowców odbył się w minioną sobotę (25 listopada). Impreza służy promocji walorów turystycznych regionu oraz popularyzacji bezpiecznej techniki jazdy oraz przepisów ruchu drogowego. Od początku jej organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie. W przygotowanie tegorocznego wyścigu włączyli się Komenda Miejska Policji w Koninie i Gmina Sompolno.

W XI edycji rajdu wystartowało 12 załóg, a wśród nich: reprezentujący Starostwo Powiatowe w Koninie: Paweł Figurski - zasiadający za kierownicą oraz Karol Baranowski w roli pilota - nawigatora.

- Rajd rozpoczął się w budynku WORD-u, gdzie załogi rozwiązywały testy ze znajomości ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Później, w trzyminutowych odstępach, teamy ruszały na trasę rajdu nawigacyjnego. Jadąc ze średnią prędkością 40 km na godzinę, poszczególne reprezentacje miały meldować się w określonym czasie na kolejnych punktach kontroli. Metę rajdu wyznaczono przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, gdzie odbyła się trzecia konkurencja – jazda sprawnościowa na placu manewrowym – mówi Paweł Figurski

Uczestnicy rajdu, poddani zostali ocenie według takich kryteriów, jak: sprawność kierowania samochodem, umiejętność nawigacji zgodnie z "Zasadami opisów nawigacyjnych" oraz znajomość aktualnych przepisów ruchu drogowego.

Liderami wyścigu i jego zwycięzcami zostali, po raz drugi z rzędu i po raz piąty w historii imprezy, reprezentanci konińskiego starostwa. Paweł Figurski i Karol Baranowski wyprzedzili załogę z gminy Rychwał (która na mecie zameldowała się na miejscu drugim) oraz trzeci zespół wyścigu -  reprezentujący gminę Sompolno.

Po rywalizacji załóg, kierowcy amatorzy mogli wykazać się także sprawnością jazdy na wyznaczonym torze przeszkód. Nagroda indywidualna za najlepszy przejazd na placu manewrowym przypadała również reprezentantowi starostwa. W tym zadaniu bezkonkurencyjny okazał się Karol Baranowski.
XI Rajd Nawigacyjny Samorządowców