Otwarcie drogi powiatowej Stare Miasto-Lisiec Wielki

Droga powiatowa nr 3250P Stare Miasto - Lisiec Wielki - NiklasStarosta Koniński i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych zapraszają na oficjalne otwarcie zakończonej inwestycji na drodze relacji Stare Miasto-Lisiec Wielki współfinansowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Uroczystość poświęcenia i oddania do użytku zmodernizowanej drogi odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godzinie 13.00 przy kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Liścu Wielkim.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3250P relacji Stare Miasto - Lisiec Wielki - Niklas, na odcinku Stare Miasto - Lisiec Wielki realizowana była od sierpnia ubiegłego roku. Poza zwiększeniem bezpieczeństwa i usprawnieniem przejazdu, głównym celem inwestycji była poprawa dostępności przylegających do drogi terenów wiejskich, a przede wszystkim ułatwienie ich mieszkańcom dojazdu do pobliskiej infrastruktury społecznej, m.in.: szkoły, ośrodka zdrowia i kościoła.

Zadanie kosztowało prawie trzy miliony sto tysięcy złotych. Dzięki zakwalifikowaniu się inwestycji do dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, samorząd powiatu otrzymał na jego realizację ponad milion osiemset dziewiętnaście tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Rolnego. Pozostałą kwotę - milion dwieście sześćdziesiąt osiem tysięcy złotych - stanowiły środki własne.

W efekcie prac prowadzonych na ponad 3-kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 3250P wymieniono nawierzchnię jezdni i poszerzono jej parametry do 5,5 oraz 7 metrów, przebudowano odwodnienie i zjazdy, wybudowano chodniki i pobocza utwardzone, a także wykonano oznakowanie.

Poświęcenie i otwarcie zmodernizowanej drogi odbędzie się w najbliższy poniedziałek (13 listopada br.) w obecności mieszkańców oraz zaproszonych gości. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 przy kościele parafialnym w Liścu Wielkim.