Finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

17 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego rywalizować będzie o miano laureata w finale Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska, który odbędzie się 25 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Zwycięzcy etapów szkolnych spotkają się w finale Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska. Uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test pisemny, a także zaprezentować film z zakresu ochrony środowiska oraz wezmą udział w quizie.

Jak informuje Halina Dąbrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Koninie – Popularyzacja wiedzy o ekologii i ochronie środowiska wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z uwzględnieniem zagadnień i problemów dotyczących powiatu konińskiego to główne założenia konkursu. Zależy nam na propagowaniu aktywnych postaw w ochronie środowiska, zainteresowanie młodzieży problemami ochrony przyrody, a także kształtowanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego, podniesienie świadomości ekologicznej oraz promowanie obywatelskich postaw proekologicznych.

Nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawuje Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Koninie.

PROGRAM RAMOWY FINAŁU XVI EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU OCHRONY ŚRODOWISKA
8.00 – 8.45 – Otwarcie drzwi, wpisywanie na listy uczestników, rozdanie numerków przejście do sali nr 252 (I piętro) Starostwa Powiatowego w Koninie,
8.45 – 9.00 – Rozpoczęcie XVII Edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska
9.00 – 9.15 – Etap pisemny (sala 252),
9.15 – 10.30 – Catering (sala 251 dla młodzieży i osób towarzyszących),
9.20 – 10.30 – Praca Komisji Konkursowej (sprawdzanie testów, ewentualnie przeprowadzenie dogrywki testowej – p. 268),
9.45 – 10.30 – prelekcja Andrzeja Łąckiego – prezesa Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego w Koninie pt.: „Powiat Koniński – co warto zobaczyć” (sala 252),
10.30 – 12.00 – Powitanie gości (sala 252),
Otwarty finał ustny
12.30 – Ogłoszenie listy laureatów finału Powiatowego Konkursu, wręczenie nagród, zakończenie konkursu.