Święto policji

Obchody Święta Policji odbyły się w piątek (28 lipca 2017 r.) w Koninie. W uroczystej mszy św. w kościele św. Wojciecha oraz galowym spotkaniu w Auli PWSZ wziął również udział starosta koniński Stanisław Bielik.

Podczas uroczystej zbiórki w Auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego PWSZ w Koninie I zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk wręczyli odznaczenia, awanse i wyróżnienia policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Święto było także okazją do uhonorowania dwóch policjantów tytułem honorowym „Zasłużony dla powiatu konińskiego”. Z rąk starosty konińskiego otrzymali je: mł. aspirant Irena Grochocińska i st. aspirant Artur Kowalski.

Powiat Koniński na uroczystości reprezentowali: Stanisław Bielik - starosta koniński, Janusz Stankiewicz - przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, radny Zbignie Klauze - przewodniczący Komisji Prawa i Porządku Rady Powiatu Konińskiego oraz Paweł Figurski - kierownik Biura Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Koninie.

Wszystkim Policjantom z okazji ich święta życzymy satysfakcji zarówno zawodowej jak i osobistej, pomyślności i szczęścia na służbie oraz entuzjazmu w realizacji marzeń. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was źródłem zadowolenia, a wszystkim działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

W tym roku 24 lipca przypada 98 rocznica powstania Policji Państwowej w Polsce.

Święto policji
Uroczystość z okazji święta policji