Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Trening zespołu akcji kurierskiej

Zgodnie z uzgodnionym z Wojewodą Wielkopolskim „Planem Szkolenia Obronnego Powiatu Konińskiego”, 28 czerwca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Koninie odbył się trening akcji kurierskiej (AK).

Celem tegorocznego treningu było skoordynowanie pracy członków zespołu akcji kurierskiej, których zadaniem było sporządzenie dokumentów dotyczących przekazania kart powołania  oraz doręczenie ich przez kurierów do czterech urzędów gmin powiatu konińskiego: Grodźca, Rychwała, Skulska i Ślesina.

Akcja Kurierska to zorganizowany przez organy administracji publicznej system doręczania kart powołania żołnierzom rezerwy do odbycia ćwiczeń wojskowych przeprowadzanych w trybie natychmiastowego stawiennictwa oraz do czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Akcja kurierska stanowi fragment szeroko rozumianych świadczeń na rzecz obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Za jej organizację, planowanie i przebieg w powiecie odpowiedzialny jest Starosta Koniński.

Zespół AK tworzą: kierujący akcją oraz kurierzy łącznicy, kurierzy wykonawcy i kurierzy. Kierującym jest Starosta Koniński lub upoważnione przez niego osoby wskazane w dokumentacji Akcji Kurierskiej.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting