Sportowy sukces powiatu konińskiego

Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył sportowe podium. Tym razem, z mistrzowskim tytułem zakończył rywalizację w XIX Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.

Powiat koniński od kliku lat utrzymuje się w ścisłej czołówce sportowej województwa. Tegoroczne osiągnięcie jest kolejnym z rzędu. Od 2012 roku, aż sześć razy zdobywaliśmy mistrzostwo województwa w letniej i zimowej edycji wielkopolskiej spartakiady mieszkańców wsi. Kilkakrotnie też zajmowaliśmy miejsca na niższych stopniach podium.

W tym roku, o Puchar Marszałka zmierzyły się w Żerkowie drużyny z 17 wielkopolskich powiatów.

Nasza reprezentacja (zawodnicy z 9 gmin: Golina, Stare Miasto, Krzymów, Kramsk, Kazimierz Biskupi, Rychwał, Rzgów i Wilczyn) uzyskała wynik 709 punktów i z dużą przewagą nad konkurentami zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. Biorąc udział w grach zespołowych oraz 13 konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych, nasi sportowcy - amatorzy najlepiej spisali się w piłce nożnej kobiet oraz w rzucie do kosza, wędkowaniu na sucho, rzucie beretem na odległość i jeździectwie. W drodze po najwyższe trofeum zawodów, drużyna powiatu konińskiego pokonała reprezentacje z powiatu ostrowskiego (595 pkt) oraz szamotulskiego (501 pkt).

Letnia spartakiada