II Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim

Świeciło słońce, było rodzinnie, radośnie i kolorowo. Tak można podsumować obchodzone wczoraj II Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim.

Powiat koniński uczcił Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 8 czerwca 2017 r. w Kazimierzu Biskupim. Podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej złożyli rodzicom zastępczym przedstawiciele samorządu powiatu oraz współpracujące z nimi na co dzień osoby z tzw. otoczenia społecznego.

– Zgodnie, z ideą tego święta, celem wczorajszej imprezy było podkreślenie społecznego znaczenia rodzin zastępczych oraz uhonorowanie trudu wychowawczego, zaangażowania emocjonalnego i odpowiedzialności rodziców zastępczych za przyszłość dzieci pozbawionych możliwości wzrastania w swoich biologicznych rodzinach” – mówi Dorota Kaźmierczak kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej PCPR w Koninie – przez organizowanie tego typu wydarzeń chcemy również  zwrócić uwagę na los dzieci trafiających do pieczy zastępczej oraz zainteresować kolejne małżeństwa tą formą sprawowania opieki nad dzieckiem.

Tegoroczne obchody Dni Rodzicielstwa Zastępczego zgromadziły ponad 230 osób. W radosnej atmosferze integrowały się 62 rodziny zastępcze z powiatu, profesjonaliści pracujący na rzecz dziecka i rodziny, otoczenie społeczne oraz wolontariusze – studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Nie zbrakło też przedstawicieli samorządów powiatu konińskiego i gminy Kazimierz Biskupi.

Uroczystości odbywały się w amfiteatrze w Kazimierskim Parku Kulturowym oraz w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny. Poza atrakcjami przygotowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim, na uczestników obchodów czekały zabawy integracyjne oraz wspólne grillowanie na przyklasztornym placu. Najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali upominki sfinansowane przez Gminę Kazimierz Biskupi.

Organizatorem II Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Gmina Kazimierz Biskupi i Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny.
II Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim